Wybrane źródła finansowania działalności gospodarczej - autorskie szkolenie PFPK

  Wszystkich przedsiębiorców, a wszczególności tych, którzy rozpoczynają przygodę z własnym biznesem, zapraszamy na autorskie szkolenia PFPK.

  Szkolenia będą prowadzone przez pracownika Funduszu - Macieja Kucharczaka, praktyka z wieloletnim doświadczeniem, specjalistę z zakresu pozyskiwania środków finansowych z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej.

  Terminy szkoleń:

  • 12.04.2016 r. godz. 11:00 - Ośrodek Doradczo-Szkoleniowy Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania; Poznań, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404
  • 20.04.2016 r. godz. 15:00 - Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon nr 11 "Iglica"; Poznań, ul. Głogowska 14 (wersja skrócona szkolenia, w ramach Dni Przedsiębiorczości Poznań 2016)
  • 10.05.2016 r. godz 11:00 - Siedziba Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski w Pile; Piła ul. Dąbrowskiego 8

  Informacje o szkoleniu

  Motto: Od nędzy do piniędzy!* - czyli przystępnie o poważnym temacie

  Temat szkolenia: Wybrane źródła finansowania działalności gospodarczej, czyli co przedsiębiorca powinien wiedzieć o pożyczaniu pieniędzy

  Program:

  1. Czym jest kapitał?
  2. Źródła finansowania.
  3. Szczegółowe omówienie wybranych form finansowania zewnętrznego:
   • kredyt i pożyczka,
   • faktoring,
   • leasing.
  4. Zdolność kredytowa a zabezpieczenie, czyli co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć o pożyczaniu pieniędzy. Omówienie pojęć, które mają znaczenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą.
  5. Pozyskanie finansowania zewnętrznego, czyli jak się przygotować do zaciągnięcia kredytu.
  6. Utrudnienia w pozyskaniu finansowania, czyli na co zwrócić uwagę i jak sobie poradzić z przeciwnościami w biznesie.
  7. Wsparcie w pozyskaniu finansowania zewnętrznego, czyli najważniejsze narzędzia wsparcia dla przedsiębiorcy.
  8. Problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań – czy to już koniec? Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

  DŁUGOŚĆ SZKOLENIA: 75 minut

  CENA: Szkolenie bezpłatne

  Poznański Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.

  KORZYŚCI: Darmowa nauka od najlepszych – zdobycie unikatowej wiedzy z zakresu produktów i usług finansowych niezbędnej do prowadzenia działalności gospodarczej; pozyskanie wiedzy od ekspertów posiadających wieloletnie doświadczenie w branży finansowej i kredytowej; wymiana doświadczeń z zakresu prowadzenia działalności oraz nawiązanie relacji i współpracy z uczestnikami szkolenia.

  O EKSPERTACH: Szkolenie przygotowuje Poznański Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., instytucja otoczenia biznesu, której głównym zadaniem jest ułatwianie przedsiębiorcom dostępu do finansowania zewnętrznego. Spółka od 17 lat działa na wielkopolskim rynku, z sukcesem realizując swoją misję. Szkolenie zostało przygotowane na podstawie doświadczeń spółki i rzetelnej obserwacji potrzeb przedsiębiorców.

  Szkolenie jest BEZPŁATNE.

  *Cytat pochodzi z filmu pt. Pieniądze to nie wszystko